Bieganie zima, a może zestaw domowych ćwiczeń?

Bieganie zima, a może zestaw domowych ćwiczeń?

  • Biegam24.pl
  • biegamy
  • Możliwość komentowania Bieganie zima, a może zestaw domowych ćwiczeń? została wyłączona

Niestety w zimowej aurze i przy dużej ilości obowiązków bieganie może być dla nas zbyt zagrożone wystąpieniem przeziębienia. Jeśli pełnimy ważne funkcje w naszej pracy to nie możemy pozwolić sobie na chorobę – szczególnie na przełomie roku. Jednocześnie życie bez biegania… wszyscy wiemy, ze nie jest piękne. Jak trenować zimą? Zamiast pobiega – potrenujmy w domu lub na siłowni!

Dla biegaczy istnieje wiele różnych ćwiczeń, które mogą pomóc w poprawie techniki, wydolności i siły. Jednym z bardzo wartościowych ćwiczeń są skoki na skrzynkę. Te skoki wzmacniają mięśnie nóg, poprawiają siłę. Można zacząć od niższej wysokości skrzynki i stopniowo zwiększać poziom trudności.

Innymi dobrymi ćwiczeniami są skłony i przysiady. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie ud, pośladków i mięśnie rdzenia. Poprawiają siłę, wytrzymałość i stabilność, co jest istotne dla utrzymania dobrej techniki biegu.

Bardzo skuteczne też będą przysiady na jednej nodze. Ten rodzaj ćwiczenia angażuje korpus i poprawia równowagę. Stojąc na jednej nodze, trzymając drugą nogę w powietrzu, wykonuj powolne przysiady. To pomoże w wzmocnieniu mięśni nóg i poprawie stabilności.

Jednocześnie niewiele osób wie, że skakanka to świetny sposób na wzmocnienie nogi i poprawę wytrzymałości. Ta prosta i tania forma treningu pozwala na zwiększenie tętna i spalanie kalorii. A może część z nas pamięta skakankę z filmu Rocky?

Ważne jest, aby nie przestawać trenować. Czy jest zima czy lata – utrzymujmy wysportowaną sylwetkę, która pomoże nam tez w realizowaniu codziennych obowiązków. W treningach pomoże nam system 4Motion Wirtualny Trener. Dzięki niemu nasz trening będzie efektywny i bezpieczny. 4Motion Wirtualny Trener to zestaw opasek i jednostka centralna, która wysyła informacje do aplikacji i informuje nas o poprawności treningu.

A moze w przyszłości zostaniemy rekordzistami, jak p Dalilah Muhammed. Podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w 2019 roku Amerykanka Dalilah Muhammad w biegu na 400 metrów przez płotki kobiet poprawiła poprzedni rekord świata z 2003 roku, ustanowiając nowy na poziomie 52.16 sekundy.Takie osiągnięcia mogą być przed nami.

A może jak Elid Kipchoge?  W biegach maratońskich, Eliud Kipchoge ustanowił nowy rekord świata w 2018 roku, osiągając niewiarygodny czas 2 godzin, 1 minutę i 39 sekund. Biegacz ten był pierwszym człowiekiem który przebiegł tę długą trasę w czasie poniżej 2 godzin i 2 minut. Był to pionierski moment w historii biegów maratońskich. Do tak znakomitego rezultatu bez wątpienia doprowadziła wysoka efektywność przeprowadzanych treningów.

Więcej o 4Motion Wirtualny Trener przeczytasz na www.4motion-system.pl.